Jak bojovat

Během boje je dobré přemýšlet nad tím, jak se zachová váš soupeř, která jeho jednotka bude na tahu apod. a jak se následovně zachováte vy.

Říká se tomu strategie a taktika.

Tyto dovednosti vám ulehčí cestu a pomohou překonat i vážnější hrozby. Základní znalost boje je nutná, takže s aktivovanou výukou dostanete přehršel informací. Poctivě je vstřebejte a uplatněte např. v následující situaci, v níž hlavní roli hraje "obrana".

Jednotka, která neútočí, je automaticky nebo manuálně (klávesa "B") uvedena do obranného postavení, čímž získá bonusové body obrany, jinými slovy, přijde v případě útoku nepřátel o méně životů (BZ - body zdraví). Tuto schopnost je dobré použít zvláště v případě, kdy tzv. štítovou, odolnou jednotkou bráníte méně odolné střelecké jednotky. Alternativně lze v boji využít i čekání (klávesa "C"). 

Rada pro nováčky - pokud nedostřelíte na cíl, nebraňte, ale čekejte. Nepřátelé se ve svém tahu přiblíží a vy je pak, ještě v tomtéž kole, zasáhnete. Pokud bráníte, ztrácíte pro dané kolo zbytečně tah.

Jak vidíte na obrázku níže, útočníci se k vašim střelcům vůbec nedostanou, pokud ve vhodném terénu zahradíte jedinou možnou přístupovou cestu. Střelci pak směle a bez problémů mohou ostřelovat nepřátele z dálky. Obranným režimem štítových jednotek pak zamezíte přílišným ztrátám. Perfektní barikádu pak vytvoříte, pokud např. sešlete na štítovou jednotku kouzlo "Svatyně", které nepřátelům znemožní na tuto jednotku útočit. Ale dejte pozor, zatímco Svatyně jako kouzlo Klerika působí dva tahy chráněné jednotky, svitek Svatyně působí jen 1 tah (pokud sešlete svatyni a pak pěšáky bráníte, svatyně po tomto jejich tahu zmizí). Jestliže se nacházíte na bojišti, kde blokádu nelze uplatnit, nezoufejte - štítovou jednotkou můžete bránit nepřátelům v postupu také. Okolo jednotky, která je v obranném postavení, totiž mohou nepřátelé postupovat pouze o jedno pole.

Další součástí úspěšně vedeného boje je schopnost využít zvýšeného poškození soupeře tzv. obchvatem (útokem z boku), nebo útokem zezadu.
Při výběru cíle útoku je též vhodné napadat primárně nepřátele, kteří jsou ve standardní pozici, než ty, kteří mají obranné postavení (výhoda obrany viz výše).


Pokud se bitva nevyvede dle vašich představ, můžete ji opakovat za 99 HP (hrdinských pečetí). To se hodí zvláště v případě soubojů s bossy, pokud se s nimi utkáte moc brzy, není ve vašich silách je zvládnout a přišli jste v boji o cenné jednotky. Po volbě opakování bitvy pak stačí z boje ustoupit a armáda zůstane nedotčená. Jelikož lze pečetě uplatnit vhodnějším způsobem a protože v počátcích hry dostanete mimo jiné licenci na opakování bitvy s 3 denní platností, dá se říci, že opakovat bitvu za pečetě se vyplatí jen ve velmi ojedinělých případech.